späť na projekty

Projekty v kategórii Verejné priestory

Hlasuj za najlepší projekt v kategórii Verejné priestory. Môžeš odovzdať iba jeden hlas, preto rozhoduj dôkladne. Rovnako môžeš odovzdať hlas projektu v kategórii IT riešenia.

 

Botanické leto

Slovenská poľnohospodárska univerzita   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 4063.00 €

569 hlasov

Hlavným účelom je zatraktívniť prírodné prostredie Botanickej záhrady a poslúžiť ako zázemie pre odpočinok, rekreačné aktivity a v neposlednej miere aj funkcia edukačná.

Kvetinové záhony pôsobia svojou variabilitou a vysokou estetickou hodnotou na psychologické vnímanie jedinca a tým priestor tvoria príjemnejší k pobytu. Letničkové záhony poskytujú ľuďom toľko chcenú farbu, ale dôraz je na ekologickú hodnotu, slúžiacich ako významné stanovište živočíchov. Diverzita kvetín na stanovišti poskytuje zdroje potravy pre včely motýle a iný hmyz, semenníky lákajú vtáky, čím tieto plochy prispievajú v súlade so súčasnými požiadavkami spoločnosti k zvýšeniu biodiverzity v urbanizovanom prostredí. Park botanickej záhrady je miesto, kde má byť takýto kompozičný zámer umiestnený. Ku každému záhonu bude priložená tabuľa, na ktorej budú rozpísané jednotlivé letničkové zmesy. Vzhľadom k tomu, že sa rieši 7 záhonov (celkov 1600 m2) budú k jednotlivým záhonom vytvorené opisy letničkových zmesí (sortiment rastlín a čo má predstavovať záhon). Použitie letničkových zmesí z priamych výsevov prinášajú možnosť obohateniu sortimentu o druhy, ktoré sú už zabudnuté.


galéria k projektu