späť na projekty

Projekty v kategórii Verejné priestory

Hlasuj za najlepší projekt v kategórii Verejné priestory. Môžeš odovzdať iba jeden hlas, preto rozhoduj dôkladne. Rovnako môžeš odovzdať hlas projektu v kategórii IT riešenia.

 

Chill out zone

trávne plochy pred areálom SPU v Nitre, bližšie ku aule   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 4972.00 €

408 hlasov

Čerstvý vzduch - slnko - zeleň - priatelia = POHODA. Zelená oddychová zóna vybudovaná z prírodných materiálov v kontexte s prostredím. 

Chýbajúce "outdoorové" zázemie pre študentov univerzity ale aj širokú verejnosť doplnené výsadbou stromov, jedlých bylín a infopanelmi o histórii ale aj súčasnosti najväčšej univerzity v Nitre. 
Projekt bude z veľkej miery realizovaný priamo študentmi. Oni sami najlepšie vedia ako si priestor pretvoriť tak, aby sa v ňom cítili čo najlepšie.

Zmierniť dopad absencie moderných oddychových zón pre študentov ale aj širokú verejnosť v blízkosti areálu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Obrovská masa študentov sa počas prestávky medzi jednotlivými výučbovými blokmi z dôvodu absentujúcich vonkajších zón v blízkosti auly orientuje na trávenie času v obchodných centrách. Novovytvorená oddychová zóna môže tento jav zmierniť a udržať študentov v "prírode". V poobedných hodinách a počas letných mesiacov sa dá predpokladať využívanie priestoru napr. matkami s deťmi, nakoľko v okolí riešenej lokality nie je takmer žiadna premávka. Vytvorená plocha bude pasívne vzdelávať - menovky na vysadených stromoch, bylinách atď.


galéria k projektu