späť na projekty

Projekty v kategórii Verejné priestory

Hlasuj za najlepší projekt v kategórii Verejné priestory. Môžeš odovzdať iba jeden hlas, preto rozhoduj dôkladne. Rovnako môžeš odovzdať hlas projektu v kategórii IT riešenia.

 

Ruky pre Chrenovú

1. Základná umelecká škola J. Rosinského (prípravná časť) 2. sídlisko Chrenová I, trávnatá plocha medzi blokmi A a B – pôvodné miesto sochy (realizačná časť)   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 2700.00 €

827 hlasov

"Ruky pre Chrenovú" sú záverečnou etapu spoločného projektu ZUŠ J. Rosinského v Nitre a Mesta Nitry s názvom "Bártfay medzi nami", ktorého hlavným cieľom je záchrana, obnova a návrat troch sôch do verejného priestoru mesta – Medený kvet, Siréna a Ruky (Pocta hudbe) od nitrianskeho sochára Tibora Bartfaya ako podstatnej súčasti kultúrneho dedičstva z obdobia 60. rokov 20. storočia.

Predkladaný projekt "Ruky pre Chrenovú" sa zameriava na poslednú sochu - Ruky (Pocta hudbe), ktorá je v súčasnosti reštaurovaná v ateliéri Tri kamene na náklady vlastníka – Mesta Nitry. Projekt počíta s komunitnou participáciou obyvateľov mesta/sídliska, tzn. na ich zapojení do aktivít súvisiacich s prinavrátením a osadením sochy na pôvodné miesto – na sídlisko Chrenová I, na trávnatú plochu medzi blokmi A a B. Sochu má v súčasnosti zapožičanú ZUŠ J. Rosinského v Nitre. 


galéria k projektu