späť na projekty

Projekty v kategórii Verejné priestory

Hlasuj za najlepší projekt v kategórii Verejné priestory. Môžeš odovzdať iba jeden hlas, preto rozhoduj dôkladne. Rovnako môžeš odovzdať hlas projektu v kategórii IT riešenia.

 

Živá ulica

Nitra, Sládkovičova ulica a park pred Mestským kúpeľom   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 5000.00 €

163 hlasov

Vizuálnou zmenou vybranej ulice chceme ukázať na iné možnosti využitia ulice, ako na parkovanie a zároveň dosiahnuť zmenu myslenia dotknutého obyvateľstva.

Súčasné mestá a hlavne ich obyvatelia výrazne pociťujú dôsledky rozvinutého automobilizmu vo svojom prostredí. Nekonečné rozširovanie parkovacích miest či budovanie cestných pruhov postupne vedie k dehumanizácii verejných priestorov, ktoré sú určené pre ľudí a ich trávenie voľného času. Týmto projektom dočasne zmeníme vzhľad jednej z ulíc (Sládkovičova), kde parkovacie miesta zvyčajne tvoria takmer 50% jej plochy na ulicu, ktorá je voľným, zeleným a kultúrnym miestom pre okolitých obyvateľov, chodcov a cyklistov. V rámci projektu chcem osadiť vizuálny objekt, reagujúci na túto problematiku, do priľahlej zelenej plochy.

Chceme upozorniť na súčasný problém prevažujúcej automobilovej dopravy v meste Nitra. Využívanie automobilovej dopravy spôsobuje nielen zápchy a emisie v meste, ale aj zaberanie verejného priestoru, ktorý patrí nielen vodičom. Chceme inštalovať recyklovaný výtvarný objekt, ktorý bude aj po ukončení inštalácie na ulici stále upozorňovať na tento problém.


galéria k projektu