späť na projekty

Projekty v kategórii Verejné priestory

Hlasuj za najlepší projekt v kategórii Verejné priestory. Môžeš odovzdať iba jeden hlas, preto rozhoduj dôkladne. Rovnako môžeš odovzdať hlas projektu v kategórii IT riešenia.

 

Zoberme školu na vzduch

vonkajšie átrium v priestoroch hlavnej budovy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre na Tr. A. Hlinku 1.   pozrieť na mape

Požadovaná výška príspevku: 4030.00 €

404 hlasov

Našou snahou je vytvoriť bezpečný, moderný a kreatívny priestor v exteriéri školy, ktorý by bol príjemným a podnetným zázemím pre študentov.

Sme študenti a učitelia z Katedry ekológie a environmnetalistiky FPV UKF v Nitre. Univerzita poskytla jedno zo svojich vonkajších átrií ako priestor, ktorý môžu študenti využívať ako oddychovú zónu. Tento priestor je bezpečný a má tento potenciál. V súčasnosti mu však chýba potrebná vybavenosť, ktorá je predmetom nášho projektu. Radi by sme tento priestor vybavili potrebným zariadením, napr. lavičkami, stolmi so stoličkami a ďalšími prvkami, tak aby v ňom mohli študenti stráviť čas medzi prednáškami, učiť sa pred skúškou, prečítať si knihu, či len tak si vypiť kávu s kamarátmi a porozprávať sa. 

Na tento účel plánujeme zakúpiť prvky vybavenosti ako napr. stoly, stoličky, lavičky, deky, úložné boxy.  Za vhodné prvky považujeme tiež kompostér na bioodpad, vtáčie búdky, informačné označenie drevín v átriu, hmyzí hotel, ktoré dotvoria atmosféru priestoru. Plánujeme tiež založiť nenáročný kvitnúci lúčny záhon. 


galéria k projektu